Om te voorkomen dat buitenlandse studenten zich buitengesloten voelen, mogen studenten aan de Universiteit van Cardiff geen typisch Britse uitdrukkingen meer gebruiken. Voorbeelden daarvan zijn kill two birds with one stone (twee vliegen in een klap slaan) en a piece of cake (een fluitje van een cent). Ook mogen studenten bijvoorbeeld niet meer zeggen dat hard werken tot succes leidt, wat volgens het college van bestuur onder ‘microagressie’ valt. Dit soort opmerkingen zouden door sommigen als kwetsend, denigrerend of beledigend worden opgevat.
Naast het verbod op Britse uitdrukkingen en microagressie, moeten de studenten een test afleggen die hun ‘privilegescore’ meet. Deze score moet bewustwording creëren over hun eventuele bevoorrechte positie.
Er is veel kritiek op het diversiteitsprogramma van de Welshe universiteit, maar volgens de woordvoerder heeft het merendeel van de studenten, maar liefst 85 procent, er vrede mee. ‘Wij zijn als universiteit trots op initiatieven die gelijkheid, diversiteit en inclusiviteit bevorderen’, vertelt de woordvoerder aan De Telegraaf.