Kort

Nieuwe bestuurders ISO en LSVb willen strijden voor kansengelijkheid

Studentenorganisaties ISO en LSVb hebben een nieuw bestuur. Dat wisselt elke vijf jaar.

De aankomend voorzitter van het ISO, Sarah Evers, komt van de Rijksuniversiteit in Groningen. Ze was daar ook voorzitter van de studentengeleding van een van de faculteitsraden van de universiteit. Haar medebestuurders zijn Emma van Straten (Universiteit Utrecht), Kevin Borges (Inholland in Rotterdam), Sam de Jong (TU Delft) en Olmer Tutein Nolthenius (Universiteit Wageningen).

De nieuwe voorzitter van de LSVb, Maaike Krom, komt van de Hogeschool Arnhem en Nijmegen. Ze is ook actief voor de PvdA in Gelderland en lid van de medezeggenschapsraad op haar hogeschool. Naast haar komen Luuk Bruijnen ( Universiteit Utrecht), Mo Quirijnen (Radboud Universiteit in Nijmegen), Ties van den Boogaard (ook Radboud) en Enora Segeren (Universiteit Utrecht) te staan.

Beide organisaties noemen kansengelijkheid als een speerpunt. Ook maken ze zich zorgen over de mentale gezondheid van studenten en over de bezuinigingen.

Bron: HOP, Olmo Linthorst