Kort

Bestrijding antisemitisme: ‘steile leercurve’

Nadat de Taskforce Antisemitismebestrijding liet zien dat Joodse studenten en medewerkers zich steeds minder veilig voelen op campussen, stelde het kabinet 350.000 euro extra beschikbaar voor initiatieven die Joodse studenten en medewerkers ondersteunen.

Tijdens een Kamerdebat hierover onderschreef onderwijsminister Letschert – zelf ook lid van de taskforce – dat onderwijstellingen tekort zijn geschoten. Bestuurders hebben ‘een vrij steile leercurve moeten doorlopen’ en zijn er ‘nog niet helemaal’.

Rechtse partijen stelden dat zij als universiteitsbaas van Maastricht onvoldoende had ingegrepen bij pro-Palestijnse protesten. Ze vinden het daarom ongepast dat zij nu verantwoordelijk is voor uitvoering van het rapport.

‘Ik heb daar ook zelf in moeten leren’, reageerde Letschert. Ze benadrukte dat ze spreekt ‘als minister van OCW en niet als voormalig bestuurder van de Universiteit Maastricht’. Ze belooft haar best te doen ‘om er samen met de onderwijssectoren op toe te zien dat we deze aanbevelingen naleven en implementeren’.

HOP, Naomi Bergshoeff