De Franse politie gebruikt voorlopig geen flitsgranaten meer bij scholierenprotesten. Minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft het gebruik opgeschort na een ernstig incident in Lens, waarbij een 15-jarige jongen zwaargewond raakte. Zijn linkerhand moest worden geamputeerd. Ook liep hij verwondingen op aan zijn rechterhand, gezicht en borst.
Sinds vorige week demonstreren scholieren in Frankrijk tegen problemen in het onderwijs, zoals achterstallig onderhoud, grote klassen, lange schooldagen en het lerarentekort.
Over het incident in Lens bestaat nog onduidelijkheid. Volgens een politiebron wilde de jongen een gegooide flitsgranaat teruggooien, waarna die in zijn hand ontplofte. Ooggetuigen zeggen dat de granaat direct in zijn hand terechtkwam. Er loopt een onderzoek.
Sinds het begin van de protesten raakten 215 scholieren gewond. Ook een andere jongen liep een dubbele kaakbreuk op door een traangasgranaat. Nuñez zegt dat achttien geweldsincidenten worden onderzocht.
De protesten gaan mogelijk door. Vakbond CGT kondigde nieuwe demonstraties aan.


