Kort

HU: maak bezwaar tegen datagebruik door Insta en Facebook

Hogeschool Utrecht vraagt medewerkers bezwaar te maken tegen het gebruik van Facebook- en Instagramdata door techbedrijf Meta voor het trainen van kunstmatige intelligentie. Dit verzoek is vooral bedoeld voor wie Facebook en/of Instagram-accounts beheert namens een opleiding, lectoraat of ander onderdeel van de HU. Voor de HU-brede accounts op Instagram en Facebook is inmiddels al bezwaar gemaakt tegen het gebruik van de data.

Meta begint op 27 mei met trainen. Als de data eenmaal in het AI-model zitten, zijn die er niet zomaar uit te halen. Daarom wordt aangeraden om voor die tijd bezwaar te maken. Dat kan via speciale formulieren voor Instagram en Facebook.

Ter onderbouwing van het verzoek wijst de HU naar de Autoriteit Persoonsgegevens die ook bezorgd is over de plannen van Meta. De HU wil bovendien de privacy van medewerkers en studenten beschermen, en zorgvuldig omgaan met data van de HU. Daarnaast adviseert de hogeschool om bij chatverkeer Signal te gebruiken in plaats van WhatsApp.