Nieuws

HU scoort iets lager dan gemiddeld in NSE, net als vorige jaren

Foto: Kees Rutten

Studenten van de HU zijn iets minder tevreden over hun opleiding dan vorig jaar. Ook scoort de HU op bijna alle gebieden iets lager dan gemiddeld. Dat blijkt uit de resultaten van de Nationale Studenten Enquête (NSE) die vandaag verschenen.

Gemiddeld beoordelen HU-studenten hun tevredenheid met een 3,5 op een schaal van 1 tot 5. Dat is 0,1 punt lager dan vorig jaar en 0,3 punten lager dan het landelijk gemiddelde. 

De NSE
De Nationale Studenten Enquête (NSE) is dit jaar door bijna 260.000 studenten ingevuld, waarvan zo’n 14.000 HU-studenten. In deze jaarlijkse vragenlijst beoordelen ze hun opleiding en beantwoorden vragen over docenten, de inhoud en opzet van het onderwijs en de sfeer. De resultaten worden gebruikt om studiekiezers te helpen, onder andere via studiekeuze123.nl. Daar kunnen ze opleidingen vergelijken. 

Net als vorig jaar scoort de HU op alle vlakken iets lager dan het landelijk gemiddelde. De grootste verschillen tussen de HU en het landelijk gemiddelde liggen bij de categorieën: ‘tevredenheid algemeen’, ‘informatie vanuit je opleiding’ en ‘de studiefaciliteiten’. Op al die gebieden scoort de HU 0,3 punten lager dan het landelijk gemiddelde. Het laagste cijfer scoort de HU in de categorie ‘informatie vanuit de opleiding’: een 3,3 (net als vorig jaar).

Toch iets positiefs: in de categorie ‘aansluiting beroepspraktijk en beroepsloopbaan’ scoort de HU 0,1 punt hoger dan het gemiddelde. Gemiddeld beoordelen HU’ers hun docenten met een 3,6 op een schaal van 1 tot 5. Landelijk is dit een 3,8. Studenten geven een 4 voor de sfeer, een goed cijfer maar wel 0,1 punt lager dan het landelijk gemiddelde. 

Andere hogescholen

Niet alleen de HU scoort onder het gemiddelde. Ook de Hogeschool van Amsterdam komt uit op een 3,5 voor ‘algemene tevredenheid’. Fontys doet het met een 3,6 iets beter, terwijl studenten aan de Hogeschool Rotterdam en de HAN gemiddeld een 3,7 geven.

Benieuwd naar de specifieke resultaten per opleiding? Hier vind je het dashboard van de NSE.

Ons nieuwsbericht over de landelijke resultaten vind je hier.