Op de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bij het Academiegebouw, Trans 10 en Bestuursgebouw vernielingen aangericht meld het DUB. Ongeveer veertig ruiten zijn ingeslagen en de gebouwen zijn besmeurd met rode verf. UU laat in een bericht weten dat ze constateren dat de vernielingen gemaakt zijn door pro-Palestijnse activisten. De pro-Palestijnse activisten die het Drift 25 bezetten stellen dat zij niet betrokken zijn geweest bij de vernieling.
Het Academiegebouw en Trans 10 zijn allebei rijksmonumenten. ‘De acties schaden niet alleen eigendommen, maar ook het vertrouwen en de veiligheid binnen onze gemeenschap,’ aldus Margot van der Starre UU-vicevoorzitter. ‘Vernielingen en intimidatie zijn nooit een middel om standpunten af te dwingen. Wie denkt door schade aan te richten zijn gelijk te kunnen halen, vergist zich.’
De Universiteit Utrecht heeft aangifte gedaan van de vernielingen. De politie doet onderzoek naar de zaak, en vraagt getuigen zich te melden.


