Hij spreekt de studenten toe in een videoboodschap.
Ze willen een 'fatsoenlijke cao' met koopkrachtbehoud
Vakbonden gaan waarschijnlijk actie voeren rond de opening van het academisch jaar.
Ondanks de realisatie van veel nieuwe studentenkamers is het gat tussen vraag en aanbod niet gedicht
De stichting SOlink koppelt studenten aan ouderen aan elkaar.
'Niet iedereen heeft rijke ouders of kan werken naast z’n studie.'
VERKIEZINGSINTERVIEW #5 Wie denkt dat de SP miljarden wil investeren in hoger onderwijs, vergist zich. 'We moeten realistisch blijven', meent Jasper van Dijk.
Op verzoek van de Socialistische Partij ondervroeg Maurice de Hond 1200 mensen.
Op 21 mei willen studentenbonden het Museumplein in Amsterdam laten volstromen met boze studenten.
Dat bepleit de VVD in het vrijdag 9 april bekendgemaakte verkiezingsprogramma.
Belangenbehartigers in het hoger onderwijs kraken de voorstellen van de werkgroep Heroverwegingen.
De Tweede Kamer debatteert komende woensdag met minister Plasterk over mogelijke bezuinigingen in het hoger onderwijs. Aanleiding zijn de studentenacties van afgelopen week. Ook staatssecretaris De Jager van Financiën is bij het debat aanwezig.
In verschillende steden demonstreerden studenten deze week tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs en de mogelijke afschaffing van de basisbeurs. Tijdens een manifestatie in Rotterdam afgelopen donderdag zei Plasterk dat hij het hoger onderwijs toegankelijk wil houden voor alle groepen in de samenleving. De Tweede Kamer wil nu weten wat hij daarmee precies bedoelt.
De Jager moet zich verantwoorden voor zijn uitspraken eerder deze week tijdens een werkbezoek op de Stenden Hogeschool. Hij zei dat afschaffing van de basisbeurs allerminst zeker is. Een andere optie is volgens hem dat studenten hun master zelf betalen.
De SP heeft het debat aangevraagd. Kamerlid Jasper van Dijk wil ook van de coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie weten hoe ze over bezuinigingen in het hoger onderwijs denken.