Nieuws

Petitie voor behoud docent bij technische bedrijfskunde

Studenten springen in de bres voor docent Martin van Haastrecht van de opleiding technische bedrijfskunde. Zijn tijdelijk contract wordt niet omgezet in een vaste aanstelling. Studievereniging Ingenium en faculteitsvereniging Cabo Bianci zijn een petitie gestart en eisen dat het 'gedwongen vertrek' ongedaan wordt gemaakt. 

‘Martin weg? Dat laten we toch niet gebeuren’, luidt de aanhef van de petitie van de 'Commissie behoudt Martin van Haastrecht' van de studentenverenigingen. Dinsdag 31 maart is het protest online gezet en een dag later zijn er meer dan 280 ondertekenaars. Het contract van de docent procesmanagement, bedrijfseconomie en it-finance, die sinds oktober 2012 in tijdelijke dienst is, verloopt per 1 september 2015. Het wordt volgens de studenten niet omgezet in een vast dienstverband omdat hij niet over een masterdiploma beschikt.

Studenttevredenheid
In een begeleidend schrijven van zes pagina’s roemen zij de kwaliteiten van Van Haastrecht. Hij kan droge stof vertalen naar de praktijk, geeft succesvolle opfriscursussen statistiek en heeft volop persoonlijke aandacht voor de studenten. Vorig jaar was Van Haastrecht een van de vijf genomineerden van de verkiezing van Docent van het Jaar. ‘Hij geeft duidelijk een positieve bijdrage aan de studenttevredenheid’, schrijft de commissie, die 'met hoge urgentie' adviseert 'dat Martin van Haastrecht’s gedwongen vertrek ingetrokken wordt’.

Docenten bij de HU dienen in principe te beschikken over een master, maar daar zijn uitzonderingen op mogelijk. Do Blankestijn, directeur van het Institute for Engineering and Design, bevestigt dat het contract met de docent per september niet wordt omgezet in een vast dienstverband. Dat heeft te maken met afspraken die er met hem zijn gemaakt bij zijn tijdelijke aanstelling. Vanwege de privacy wil de directeur geen uitsluitsel geven over de preciese afspraken. Hij waardeert de betrokkenheid van de studenten, maar de petitie verandert niets aan het genomen besluit. 

Foto uit filmpje bij verkiezing Docent van het Jaar.

One thought on “Petitie voor behoud docent bij technische bedrijfskunde

  1. Beste HU,
    Wat is belangrijker? Voldoen aan de definitie van “docentkwaliteit” uit het hoofdlijnenakkoord (80% Master/PhD per 1-1-2016) of luisteren naar de mening van je eigen studenten en docenten?

    Beste Do,
    Wat maakt volgens jou een goede docent en waar leidt je dit uit af?
    Dat studenten zich genoodzaakt voelen om een petitie te starten om een “genomen besluit” aan te vechten, geeft al aan dat studenttevredenheid/cursusbeoordeling niet wordt meegenomen in de uiteindelijke beoordeling door de leidinggevende.

    Beste mensen met een onderwijshart,
    Persoonlijk heb ik nooit les gehad van Martin, maar hoor van veel van zijn studenten dat hij één van die docenten is met die zeldzame en ongrijpbare eigenschap, waardoor hij bijna iedere student continu wist te inspireren. Hij steekt veel tijd en energie om daadwerkelijk CONTACT te maken tijdens “contacturen”.
    Martin is daarmee wel een MEERSTERlijke docent, maar helaas geen volgzame MASTERmind.

    Conclusie: Iedereen met een hart voor inspirerend onderwijs, onderteken de petitie van Ingenium! Slechte besluiten kunnen namelijk best teruggedraaid worden.

Reageren? Graag!

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *