Kort

Amsterdam dwingt lagere huur af voor 350 studentenwoningen

De gemeente Amsterdam verplicht een verhuurder van ongeveer 350 studentenwoningen de huurprijzen te verlagen na meldingen over te hoge huren. Onderzoek van de gemeente en stichting !Woon wees uit dat huurders soms honderden euro’s per maand te veel betaalden.

Volgens Het Parool gaat het om verhuurder HiCondo, waar vooral internationale studenten studio’s huren. Het bedrijf krijgt vier weken om de huren aan te passen. Gebeurt dat niet, dan kan de gemeente een hoge boete opleggen of uiteindelijk het beheer van de panden overnemen.

De maatregel is mogelijk dankzij de Wet betaalbare huur uit 2024, die gemeenten meer bevoegdheden geeft om op te treden tegen te hoge huurprijzen. Volgens de Woonbond laat Amsterdam zien hoe die wet effectief kan worden ingezet en kan dit een voorbeeld zijn voor andere gemeenten.

De Landelijke Studentenvakbond noemt de handhaving positief. Vooral internationale studenten zijn kwetsbaar voor misstanden op de huurmarkt. HiCondo heeft nog niet inhoudelijk gereageerd.

Bron: HOP

Reageren? Graag!

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *