Het aantal kennismigranten van buiten de EU is sinds 2022 gehalveerd, meldt statistiekbureau CBS. Universiteitenvereniging UNL noemt het zorgwekkend: ‘Kennismigranten zijn noodzakelijk voor onderzoek en innovatie hier.’
Het afgelopen jaar kwamen er 14 duizend kennismigranten van buiten de EU naar Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Drie jaar eerder, in 2022, waren dat er 26 duizend. Het gaat om relatief hoogopgeleide immigranten die hier komen werken, zoals softwareontwikkelaars, artsen in opleiding en onderzoekers.
Vooral het aantal kennismigranten uit India liep terug. Ook kwamen er minder uit Turkije, Rusland, China en Zuid-Afrika.
Onderwijsminister Letschert wil 154 miljoen euro uittrekken om internationaal talent aan te trekken. Dat moet vooral gebeuren in sectoren waar Nederland tekorten heeft. Ook universiteiten en hogescholen mogen weer talent uit het buitenland werven. Het kabinet komt vóór de zomer met een brief.
HOP, Naomi Bergshoeff


