Met een flinke dosis technische scherpte en teamwork heeft het elektrotechniekteam van Hogeschool Utrecht de 15e editie van de Actemium Automation Award 2025 gewonnen.
In deze jaarlijkse competitie nemen teams van hogescholen en mbo-instellingen het tegen elkaar op in een reeks tijdsgebonden challenges binnen de industriële automatisering.
Die opdrachten komen niet uit een lesboek, maar rechtstreeks van industriële zwaargewichten als Siemens, Rockwell, SEW-Eurodrive en IFM. Zij leveren de cases aan en de teams krijgen een beoordeling van een onafhankelijke jury.
‘Goede samenwerking’
Het HU-team Binary Bitjes, gespecialiseerd in elektrotechniek, wist dit jaar de hoogste score te behalen en ging naar huis met de eerste prijs én een prijzenpot van tweeduizend euro. Juryvoorzitter Eric Swartjes was onder de indruk: ‘De Binary Bitjes hadden een hele goede uitvoering en samenwerking. Hun onderlinge communicatie was effectief en de enige dame in het team zorgde duidelijk voor rust,’ zei hij in zijn oordeel.
Niet voor het eerst
Voor de HU is het geen primeur; de instelling sleepte de award al eerder binnen. Vorig jaar won het ook, net als in 2014 en 2015. Actemium, een bedrijf dat klanten helpt met techniek, organiseert deze award om jong technisch talent te binden aan de wereld van industriële automatisering.


