Universitair hoofddocent psychologie Yannick G. van de Radboud Universiteit Nijmegen bleek een factuur voor de vergoeding voor proefpersonen aangepast te hebben en werd in 2025 ontslagen. Daarna kwam zijn wetenschappelijke werk onder vuur te liggen. Een van zijn artikelen is inmiddels teruggetrokken en andere worden nog doorgelicht.
De aantijgingen van wetenschapsfraude ontkent hij. Maar universiteitsblad Vox heeft nu zijn collega’s uit Brussel en het Canadese Calgary benaderd en daar kwam hij ook mee in aanvaring. De Brusselse oud-collega’s hebben ooit de samenwerking opgezegd, onder meer omdat G. soms geen data wilde delen en dan met smoesjes kwam. ‘Hij was het vergeten, of zijn computer was gecrasht’, zegt een Vlaamse hoogleraar.
Bij de University of Calgary is hij vertrokken met een zwijgclausule in de overeenkomst. Toch zouden volgens anonieme bronnen ook daar vraagtekens zijn gerezen over hoe G. met onderzoeksdata omging.
HOP, Bas Belleman


