Kort

TU Eindhoven betaalde medewerkers jarenlang te weinig salaris

Een groep medewerkers bij het studentensportcentrum aan de TU Eindhoven heeft jarenlang te weinig salaris ontvangen. De universiteit gaat dit herstellen en trekt hier 7,5 ton voor uit.

Zo’n vijftien vaste medewerkers en negentig oproepkrachten van het Eindhovense studentensportcentrum krijgen al jarenlang te weinig betaald. Dit bleek uit een interne controle van de universiteit.

Ze kregen onterecht geen vergoedingen wanneer ze op ongebruikelijke werktijden werkten, bijvoorbeeld in de avond of in het weekend. Ook bleek dat de oproepkrachten een te laag uurloon ontvingen. Dit waren vooral studenten.

Nu krijgen ze dit alsnog uitbetaald, plus rente. Daar trekt de TU Eindhoven zo’n 750 duizend euro voor uit. Het herstel kan enkele maanden duren, waarschuwt de universiteit. Van sommige oud-studenten heeft de instelling geen adres meer; deze groep wordt opgeroepen zich te melden.

Zulke administratieve fouten komen zelden voor. In 2018 gebeurde iets dergelijks bij de Radboud Universiteit Nijmegen.

HOP, Naomi Bergshoeff